22 Mayıs, 2024

Çevre Labaratuvarı | Analiz ve Ölçüm | Tel: 0262 528 8446
Akare Çevre Labaratuarı
Akare Çevre Labaratuarı

Yönetmeliğe Uygun Laboratuvar ve Analizler Emisyon (Baca Gazı) Ölçüm ve Analizleri SU & Atıksu Analizleri Hava Kalite & Modelleme Çalışmaları Balık Çiftlikleri & Trix Analizleri Fabrika Atık Yönetim Danışmanlığı

“Su ve Atık Sudan Numune Alma” ve “Arıtma Çamuru, Toprak, Katı Atık, Atık Yağ, Yakıt ve İzolasyon Sıvılarından Numune Alma Eğitimi” İle ilgili Ön Talep Başvurusu Hakkında

“Su ve Atık Sudan Numune Alma” ve “Arıtma Çamuru, Toprak, Katı Atık, Atık Yağ, Yakıt ve İzolasyon Sıvılarından Numune Alma Eğitimi” İle ilgili Ön Talep Başvurusu Hakkında

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının Düzenleyeceği “Su ve Atık Sudan Numune Alma” ve “Arıtma Çamuru, Toprak, Katı Atık, Atık Yağ, Yakıt ve İzolasyon Sıvılarından Numune Alma Eğitimi” İle ilgili Ön Talep Başvurusu Hakkında 10 Mart 2018 tarihinde yayınladığı duyuru aşağıdaki  gibidir.

“Yeterlik Yönetmeliği” kapsamında, Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi verilen çevre laboratuvarlarına “Su ve Atık Sudan Numune Alma Eğitimi” ve “Arıtma Çamuru, Toprak,  Katı Atık, Atık Yağ, Yakıt ve İzolasyon Sıvılarından Numune Alma Eğitimi”nin, talepler doğrultusunda 01-15 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanmaktadır.

Söz konusu eğitimler talep doğrultusunda açılacak olup, başvuruda bulunan katılımcının ilgili Yönetmelikte belirtildiği üzere “üniversitelerin mühendislik, tıp, fen, veterinerlik ve su ürünleri fakültelerinden, meslek yüksekokullarının, meslek liselerinin veya teknik liselerin çevre, kimya, gıda, sağlık, makine ve elektrik/elektronik gibi laboratuvar ile ilgili bölümlerden” mezun olması zorunludur.

Öğrenim Durumu ile İlgili Önemli Hususlar:

1) Öğrenim durumu ile ilgili şartlar, “Numune Alma Eğitimi”’ne ilk kez katılacak personel için geçerlidir.

2) Daha önceki eğitimlere katılarak “Yetkili Numune Alma Personeli Kimlik Kartı” almaya hak kazanmış personelde bu şartlar aranmaz.

3) Başvuru taleplerinin gerçeği yansıtmaması halinde eğitim başvurusu geçerli sayılmaz ve ücret iadesi yapılmaz.

Eğitim için ön başvuru yapılmadan önce duyuru metninde belirtilen hususların dikkate alınması ve  “Doküman 1” başlığı altında yer alan “Numune Alma Eğitimi İçin Ön Talep Formu”nun doldurularak 6 Mart 2018 tarihine kadar elektronik posta yolu ile nursel.sahin@csb.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

Eğitim programı, tarihi, yeri  vb. hususlardaki açıklamalar, Genel Müdürlüğümüz Çevre Referans Laboratuvarına ait http://lab.csb.gov.tr/ web sitesinde yayımlanacaktır.

 

Önemle duyurulur.

 

NOT:

  • “Su ve Atık Sudan Numune Alma Eğitimi” için başvurular 120 kişi ile sınırlı olacaktır.
  • “Arıtma Çamuru, Toprak,  Katı Atık, Atık Yağ, Yakıt ve İzolasyon Sıvılarından Numune Alma Eğitimi” için başvurular 80 kişi ile sınırlı olacaktır.
  • Başvuru talebinin belirlenen kontenjanın %70’inin altında olması durumunda eğitim açılmayacak, 2018 yılının son çeyreğinde talepler tekrar alınacaktır.
  • Eğitim programı ve organizasyonu “Ön Talep Formu”na göre yapılacağından kurum/kuruluş/işletmelerin gerekli titizliği göstermesi önem arz etmektedir.
  • Ön Talep Formu indirmek için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Call Now ButtonHEMEN ARA